طرف‌های برجامی با شرایط ما کنار بیایند

خطیب نماز جمعه تهران گفت: به آمریکا و به طرف‌های مذاکره عرض می‌کنیم که ایران را امتحان نکنید؛ اگر نیاز به مذاکره دارید که دارید، با شرایط ملت ما کنار بیایید

حجت الاسلام حاج علی اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: گفت: بحمدالله مسئولان نظام اقتصادی کشور را به جریان مذاکرات گره نزده‌اند و راه خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنند. نظام تصمیم گرفته که پای مساله خنثی‌سازی تحریم‌ها بایستد و قانون اقدام راهبردی را هم با قوت اجرا می‌کنند.

وی افزود: اخیر خبرهای شوق‌انگیزی را در مورد فعال سازی چرخه غنی‌سازی شنیدیم، خداوند را شاکریم و از عزیزانمان در این عرصه‌ها تشکر می‌کنیم که با قوت این مسیر را ادامه می‌دهند و از حقوق ملت با قوت دفاع می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه در مذاکره برای رفع تحریم‌ها انشاالله دوستان از منافع کشور قاطعانه و هوشیارانه پاسداری خواهند کرد، گفت: ما هم به دشمنان و به آمریکا و به طرف‌های مذاکره عرض می‌کنیم که ایران را امتحان نکنید؛ اگر نیاز به مذاکره دارید که دارید، با شرایط ملت ایران کنار بیایید و دست از زیاده‌خواهی بردارید.

حاج علی اکبری در ادامه با بیان اینکه بارش‌هایی در کشور داشتیم که برخی سیل‌آسا بود و در برخی موارد دشواری‌هایی را در زندگی مردم ایجاد کرد، گفت: به خانواده‌هایی که برای آنها مصیبت‌هایی پیش آمد تسلیت عرض می‌کنیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر اقدامات اصلی برای آنها انجام شود.

وی افزود: از اقدام سریع مسئولان نیز تشکر می‌کنیم، حضور آنها دلگرم کننده است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ایران جز ۶ کشور حادثه‌خیز جهان است، گفت: از ۴۱ نوع حادثه طبیعی، ۳۱ نوع آن در کشور ما وجود دارد. از سیل گرفته تا کویرزایی در کشور ما دیده می‌شود. سیاست‌گذاری درست و تنظیم قوانین مناسب و اصلاح ساختارها برای رویارویی با این حوادث از ضروریات است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه سازوکار فعلی کشور در مدیریت سوانح نیاز به بازنگری دارد، افزود: خیلی باید قوی‌تر از این در این حوزه مدیریت صورت گیرد تا در چنین شرایطی عملکرد بهتری داشته باشیم. باید نقشه جامع و مدیریت واحدی برای مواجهه با این حوادث طبیعی صورت گیرد.

وی یادآور شد: پیرامون سیل، بند ۴ سیاست‌های کلی مربوط به منابع آب که به بحث آبخیزداری و آبخوان‌داری بازمی‌گردد و مورد تأکید رهبر انقلاب نیز است باید مورد توجه قرار گیرد، اگر این امر تحقق یابد هم جلوی سیل گرفته می‌شود و هم منابع آب‌های سطحی در سفره‌های زیرزمینی ذخیره می‌شود.

حاج علی اکبری در ادامه با اشاره به عملکرد یک ساله دولت سیزدهم تصریح کرد: ضمن تشکر از تلاش‌های جدی و شبانه روزی دولت که از روحیه مردمی نیز برخوردار هستند، توقع داریم آنها از موفقیت‌های خود با مردم صحبت کنند؛ اقدامات آنها به شکل شایسته ای منعکس نشده است البته باید پیرامون ناکامی‌ها هم با مردم صحبت کنند.

وی در خطبه اول نماز جمعه طی سخنانی با بیان اینکه نماز جمعه و حجاب و عفاف از شعائر الهی است، گفت: خدا تعظیم شعائر را دوست می‌دارد.

وی افزود: اگر جامعه اسلامی آراسته به تقوا شود، شعائر حسینی بزرگ داشته می‌شود از این رو مجالس حسینی هم باید با کیفیت، پررونق و قوی و آکنده از معرفت شود.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: کاری که امام حسین (ع) کرد منحصر به فرد بود. در فهرست آن فضیلت‌ها، کاری که در جریان حماسه حسینی به محیط مؤمنان عرضه شد موضوع برجسته مقاومت است.

حاج علی اکبری با بیان اینکه جهاد اکبر مقاومت می‌خواهد تا انسان به پیروزی برسد، تاکید کرد: تنها راه کامیابی و موفقیت مقاومت و استقامت است.

ارسال نظرات

;