ضرورت رعایت یک پیوست مهم برای صادرات نظامی ایران

دستاوردها و توانمندی‌های نظامی ایران بویژه در حوزه فناوری؛ دیگر یک امر قابل کتمان نیست و کارایی بی‌رقیب آنها در منصه‌های مختلفی به اثبات رسیده است.

سردار مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع طی سخنانی در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی‌مقدم در دانشگاه شهید رجایی ضمن اشاره به توانمندی‌های نظامی و دفاعی کشورمان گفته است: امروز در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های نو و ارزشمند که فناوری‌های آینده‌ساز است و می‌تواند ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی موفق کند در حال حرکت هستیم.

به گزارش ایسنا، او تصریح می‌کند: روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، اما سال گذشته قریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.[3]

 

*دستاوردها و توانمندی‌های نظامی ایران بویژه در حوزه فناوری؛ دیگر یک امر قابل کتمان نیست و کارایی بی‌رقیب آنها در منصه‌های مختلفی به اثبات رسیده است.

به نظر می‌رسد در پیوست این پیشرفت‌های حیرت‌آور که در سایه الطاف الهی و درایت ولی فقیه نتیجه رسیده‌اند؛ بایستی به فکر رویکردهای فلسفی و تبیینی برای افکار عمومی و مردم نیز بود تا با نهادینه‌سازی این دستاوردها و نتایج آنها در ذهن عمومی جامعه؛ یک غیرت ملی برای ایجاد بهجت ملی و ایضا حفظ دستاوردها و پیشرفت بیشتر آنها ایجاد شود.

پر واضح آنکه دستاوردی که مردم در پیرامون آن سنگر نسازند؛ می‌تواند دستخوش تغییرات سهمگین و حتی پسرفت شود.

ارسال نظرات

;