استاندار کرمانشاه از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل کرد

استاندار کرمانشاه در مراسم تجلیل از مروجین حوزه ایثار و شهادت گفت: شهدا با شهادت به سعادت ابدی رسیدند.

به گزارش شهید نیوز به نقل از ایثار، محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در سالروز  ۲۲ اسفند  روز شهید، در مراسم تجلیل از مروجین حوزه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اگر جامعه می خواهد در مسیر سعادت قرار بگیرد بهترین الگو شهدا هستند.
در این مراسم که عصر امروز در سالن آمفی تئاتر مجموعه فرهنگی ورزشی قمر بنی هاشم (ع) بنیاد شهید کرمانشاه و با حضور مسئولین دستگاه های اداری مشارکت کننده در برنامه های فرهنگی  بنیاد شهید  برگزار شد، استاندار کرمانشاه با تجلیل ازمقام والای شهدای گرانقدر اظهار داشت: شهدا با شهادت به ملکوت اعلی و سعادت ابدی رسیدند و هیچ نیازی به ما ندارند و حقیقتآ این ما هستیم که به نام، یاد و راه شهدا نیازمندیم.
 استاندار کرمانشاه با بیان فرازی از فرمایشات رهبری معظم انقلاب که فرمودند: "زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست" اظهار داشت: یکی از حکمت های این گفته آن است که جامعه در مسیر زندگی در فضای ایثار و ایثارگری قرار بگیرد. 
  صحرائی افزود: یاد شهدا همواره جامعه را در مسیر سعادت قرار می دهد و به کارگیری تفکر شهدا در تمامی ارکان تکلیفی یقینا اثر خود را در همه عرصه ها خواهد گذاشت. 
همچنین در این مراسم خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد استان نیز در سخنانی با تبریک فرارسیدن ۲۲ اسفند روز شهید، تاسیس بنیادشهید در سال ۵۸ و ادغام سه نهاد ایثارگری در سال ۸۳ با نام بنیادشهید و امور ایثارگران را نگاه ویژه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در خدمت رسانی مطلوب به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر دانست و افزود: برماست که که از دست آوردهای نظام که ثمره خون شهداست حمایت و حضانت کنیم.
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه هفته گرامی داشت مقام شهید را که از هفدهم تا بیست و دوم اسفند است بهانه خوبی برای بزرگداشت هرچه بهتر یاد و خاطره شهدا عنوان کرد 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: با تلاش همکاران بنیاد و با همراهی دستگاه های اجرایی استان توانستیم تعداد ۳۰ هزار دیدار با ایثارگران عزیز را به انجام رسانیم.
و افزود: به همین خاطر برآن شدیم که به مناسبت "روز شهید" از تعدادی از دستگاه هایی که بنیاد شهید را در طول سال یاری کرده و در برنامه های مختلف این نهاد مقدس مشارکت داشته اند قدردانی کرده و تقدیر به عمل آوریم.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود به "طرح سپاس " اشاره" کرد و افزود: این طرح که مورد تآکید رهبر معظم انقلاب و مسئولین عالی نظام است به یاری خدای متعال و با همراهی مطلوب دستگاه های اجرایی استان به خوبی پیگیری شده به نحوی که تعهد ۲۷ هزار دیداری که از سوی بنیاد مرکز برای بنیاد کرمانشاه در نظر گرفته شده بود در پایان سال جاری با افزایش ۳ هزار نفری  هم اکنون به ۳۰ هزار دیدار و سرکشی رسیده است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه آنگاه به برنامه عملیاتی در بنیاد استان اشاره کرد و افزود: ماهانه در هر معاونت ۲۵۰ تا ۳۰۰ ماموریت با اعتبار و دستورالعمل مشخص انجام می گیرد که همکاران ما می بایست اسناد و مدارک خود را بر اساس جداول این برنامه عملیاتی بارگزاری کرده که در پایان هر ماه نیز اقدامات بنیاد استان با ادارات بنیاد سراسر کشور سنجیده شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  وی ادامه داد: بحمدالله بنیادشهید کرمانشاه در طول سال جاری توانسته است با تلاش شبانه روزی همه همکاران در این برنامه عملیاتی، رتبه قابل قبول در کشور را به خود اختصاص داده و فعالیت های بنیاد کرمانشاه را به خوبی پیش ببرد که در این فرصت وظیفه خود می دانم از تلاش مجدانه همراه با عشق و علاقه همکارانم در خدمتگزاری مناسب به جامعه هدف تقدیر و تشکر کنم.
وی در این مراسم با اشاره به انجام یک هزارو ۲۸۵ تاریخ شفاهی از خاطرات ایثارگران که در اسناد بنیادشهید ثبت و ضبط شده است، این اقدام را گامی مهم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست.
  مدیر کل بنیاد کرمانشاه در پایان  ضمن اشاره به اجرای  "طرح سپاس" و طرح مراجعه خادم به مخدوم که از اولویت های سال آینده بنیاد است از همکاری و مساعدت دستگاه های اداری استان که در طول سال یار و همراه بنیاد بوده اند قدردانی کرد.  
 در پایان این مراسم از دستگاه های برتر و خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظرات

;