آتش بس مشروط در یمن

شورای عالی سیاسی یمن بر ضرورت تحقق خواسته‌های مشروع مردم این کشور از جمله پایان محاصره و تجاوزگری برای تمدید آتش بس تاکید کرده است.

شورای عالی سیاسی یمن در نشستی به ریاست مهدی المشاط تصریح کرد: هرگز اجازه نخواهیم داد که آتش بس به هدفی تبدیل شود که صرفا ابزاری برای رسیدن به توافق نهایی بود.

این شورا خاطر نشان کرد: اقدامات لازم را برای حفظ منافع عالی ملی و جانفشانی‌های ملت یمن  اتخاذ خواهیم کرد.

شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: ملت یمن فریب وعده‌های دروغین را نخواهند خورد و قادر هستند حقوق خود را از متجاوزان و مزدورانشان بازپس گیرند.

این شورا تصریح کرد: دشمنان متجاوز مسئولیت تعطیلی روند صلح و مخالفت با حقوق مشروع ملت یمن را برعهده دارند.

در سایه ادامه تجاوزگری متجاوزان و محاصره یمن؛ هشدار سرتیپ سریع : ممکن است بار دیگر برگردیم

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به سرسختی و لجبازی متجاوزان سعودی اماراتی و پافشاری آنها بر ادامه محاصره یمن و تجاوزگری در توئیتی نوشت: ممکن است بار دیگر برگردیم، با ما همراه باشید

وزیر دفاع یمن هم تاکید کرد: اراضی یمن و آب‌ها و دریاها و ثروت‌های آن اساس حاکمیت است.

محمد ناصر العاطفی خاطر نشان کرد: در برابر نقطه عطف  تاریخی بزرگی قرار داریم و امکانات خود را به کار گرفته‌ایم تا در راس قله مقابله با پروژه صهیونیستی استکباری باشیم.

به گفته وی، نیروهای مسلح نهایت هوشیاری و آمادگی خود را برای دفاع از ملت حفظ کنند.

وحشت سعودی‌ها از تمدید نشدن آتش بس در یمن

متجاوزان سعودی از احتمال تمدید نشدن آتش بس در یمن ابراز نگرانی کردند.

شبکه العربیه وابسته به حکومت سعودی با بیان اینکه آتش بس یمن امشب پایان می‌یابد، اذعان کرد که سعودی‌ها از احتمال ازسرگیری جنگ پس از مخالفت حوثی‌ها(انصارالله) با پیشنهاد سازمان ملل نگران هستند.

امروز یکشنبه آتش بس یمن به پایان می‌رسد و سازمان ملل متحد، از طریق «هانس گروندبرگ»، فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، اقداماتی جهت تمدید این انجام داده است.

انصارالله یمن اعلام کرده است به شرطی تمدید آتش‌بس را می پذیرد که حقوق کارمندان دولت در مناطق تحت کنترلشان از درآمدهای نفت و گاز پرداخت شود، زیرا چندین سال است که آنها حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

همچنین دولت مستعفی نیز اعلام کرده است اگر انصارالله محاصره شهر «تعز» را پایان ندهد از پذیرش تمدید آتش­‌بس خوداری می‌کند.

ارسال نظرات

;