نزاع دروغین رهبر اپوزیسیون و تجزیه طلبان!

رضا پهلوی فرزند شاه سابق هفته گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه منوتو اظهارات صریحی درباره مسئله تمامیت ارضی و علیه تجزیه ایران داشت؛ مواضعی که با کنش سیاسی او در تضاد بود.

رضا پهلوی فرزند شاه سابق هفته گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه منوتو، اظهارات صریحی درباره مسئله تمامیت ارضی و علیه تجزیه ایران و همچنین درباره گروهک مجاهدین خلق ابراز کرد؛ مواضعی که به‌نظر می‌رسید وی برای آغاز کمپین وکالت دادن به آن نیاز داشت.

کمپینِ «من وکالت می‌دهم» به‌تازگی در فضای مجازی آغاز شده است و برخی چهره‌های اپوزیسیون، رضا پهلوی را برای ایفای نقش آنچه گذار از جمهوری اسلامی خوانده می‌شود انتخاب کردند. این کمپین سرآغاز اختلافات و دعواهای جدید میان شخصیت‌ها و گروهک‌های اپوزیسیون بود و برخی آن را تخطئه و برخی نیز از پیوستن به آن امتناع کردند، منافقین نیز با حمله به رضا پهلوی، دیکتاتوری پدرش و غارت اموال ایران را به وی یادآوری کردند.

در این بین، عبدالله مهتدی رهبر گروهک تجزیه‌طلب کومله نیز در توئیتی که نشان از مخالفت با این کمپین بود هراس‌افکنی از تجزیه‌طلبی را عامل تفرقه دانست(!)، توئیتی که به‌نظر می‌رسد در واکنش به اظهارات اخیر رضا پهلوی باشد.

در طول 43 سال گذشته، رضا پهلوی بعد از مرگ پدرش، تلاش داشته است خود را رهبر بخشی از اپوزیسیون سلطنت‌طلب معرفی کند. اگرچه وی در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایش مدعی است که برای دموکراسی و حقوق بشر تلاش می‌کند اما همچنان نیم‌نگاهی به سلطنت و تاج‌وتخت دارد؛ به‌ویژه آنکه چندی قبل فرح پهلوی در مصاحبه‌ای، نور پهلوی دختر رضا پهلوی را به‌عنوان ولیعهد وی معرفی کرده بود!

ارسال نظرات

;