همگام با دشمن یا ساده لوحی

عدم موقعیت شناسی برخی مسئولین و بی تفاوتی به هشدارها و درخواست های رهبری مبنی بر کنترل فضای مجازی در آستانه سالگرد اغتشاشات ززآ امری است سک برانگیز که ایشان همگام با دشمنند یا ساده لوح.

در همین زمینه دکتر کوشکی نوشته است:

طی دو سال اخیر رهبر انقلاب در چند نوبت و به صراحت از رئیس جمهور خواسته اند برای ساماندهی و قانونمندی فضای ولنگار مجازی اقدام کند.

 

 عوامل دومین عملیات تروریستی در حرم شاهچراغ اقرار کرده اند که  کلیه مراحل جذب ، سازماندهی، آموزش و بیعت آنها با داعش در فضای مجازی انجام شده است.

 

 وزارت اطلاعات شبکه های متعدد آشوبگران( که جهت راه اندازی آشوب در کشور در مهرماه امسال توسط موساد و سایر سرویسهای بیگانه سازماندهی و تجهیز شده بودند ) را کشف و متلاشی کرده است. واجا تاکید دارد راه اندازی ، ارتباط و فرماندهی این شبکه ها در فضای مجازی صورت گرفته است. 

 

 اغلب بازداشت شدگان اغتشاشات سال گذشته( بویژه  مرتکبین قتل ، خشونت و ...) فضای مجازی را عامل تحریک خود عنوان کرده اند.

 

چند روز مانده به سالگرد شروع آشوبها ، وزیر ارتباطات اعلام کرد دیگر نیازی به ادامه محدودیتها ایجاد شده برای برخی پیام رسانهای خارجی نیست و تصمیماتی در خصوص رفع این محدودیتها گرفته شده است.

 

صفحه «اینستاگرام» آقای رئیسی پس از یازده ماه توقف دوباره راه اندازی شد...

 

در عرصه امنیت ،نیت  افراد مهم نیست بلکه نتیجه اقدامات افراد تعیین کننده است!

 

منظور از ساماندهی و قانونمندی فضای مجازی، فیلترینگ مسخره و بی حاصل کنونی نیست بلکه تسلیم کامل پیام‌رسان‌های خارجی به قوانین و چارچوبهای امنیت و منافع ملی کشور است. 

 

دکتر محمد صادق کوشکی

ارسال نظرات

;