شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند

پس از اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در کنسولگری ایران در دمشق، مردم ایران و عراق و شماری از دولت‌های خارجی، این عملیات تروریستی را محکوم کردند.

عصر روز دوشنبه رژیم جنایت‌کار صهیونیستی در یک عملیات تروریستی، کنسولگری دولت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد حمله موشکی قرار داد. طی این عملیات، ساختمان کنسولگری تخریب شد و ۷ مستشار نظامی ایران به شهادت رسیدند.

سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی" از فرماندهان، سرداران باسابقه دفاع مقدس و مستشاران ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان با نام‌های شهید حسین امان اللهی، شهید سید مهدی جلالتی، شهید محسن صداقت، شهید علی آقابابایی و شهید سیدعلی صالحی روزبهانی از شهدای بزرگوار این عملیات تروریستی در دمشق بودند.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

ساعاتی پس از این حادثه، مردم ایران در فضای مجازی و میادین تهران، انزجار خود از رژیم صهیونیستی را ابراز کرده و روحیه مقاومت و مبارزه با این رژیم جنایت‌کار بار دیگر در جامعه ایرانی تازه شد. شب گذشته میدان فلسطین شاهد تجمع دلدادگان شهدای دمشق و حامیان مردم مظلوم غزه بود.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

در فضای مجازی هم کاربران خشم خود را نسبت به سلسله اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در منطقه ابراز کردند. انتقام و پاسخ سخت، مطالبه کاربران فضای مجازی ایران از منتقمین شهدای دمشق بود. این کاربران معتقدند رژیم صهیونیستی مرتکب محاسبات راهبردی اشتباه در منطقه شده و باید پاسخ درخور و هم‌سطح با عملیات تروریستی خود دریافت کند.

اما یک نکته دیگر هم فصل مشترک کاربران فضای مجازی در این واکنش‌ها بود. عده کثیری معتقدند که فرمانده کل قوا، رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران بر امور منطقه مسلط است و از زمان و مکان مناسب پاسخ دشمن، بیش از هرکس دیگری مطلع است. این کاربران مردم خشمگین از جنایات صهیونیست‌ها را به صبوری دعوت کرده و اقدام روز دوشنبه صهیونیست‌ها را عقده‌گشایی و علامت شکست در میدان غزه تحلیل کردند.

شش‌ماه از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه می‌گذرد و تاکنون آمار شهدای فلسطینی تا فروردین‌ماه ۱۴۰۳، به ۳۲ هزار نفر رسیده است. رژیم مدعی شده اغلب نواحی شهر غزه را تصرف و به کنترل خود درآورده؛ اما همچنان مقاومت اسلامی حماس پابرجا است. سران رژیم از ابتدای این نبرد، وعده نابودی حماس در پایان جنگ در غزه را مطرح کردند که تاکنون موفق به تحقق این وعده نشدند.

از طرفی جنایات صهیونیست‌ها در غزه سبب شده جبهه‌های جدید و مختلفی علیه خود در منطقه پدیدار کند. حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه، خشم جهانی و راه‌پیمایی‌های عظیم در اروپا علیه رژیم و محکومیت در سازمان ملل، اعتراضات داخلی در سرزمین‌های اشغالی و تورم ناشی از جنگ، رژیم صهیونیستی را دچار تکثر دشمن کرده و او را به انجام چنین اقدامات جنون‌آمیزی وادار کرده است.

از طرفی پس از حمله به کنسولگری دمشق، شعاع اعتراضات علیه رژیم گسترده‌تر شده و در منطقه و جهان نیز این اقدام محکوم شد. مردم عزادار امیرالمؤمنین در نجف، در سحرگاه روز سه‌شنبه، در حرم امام علی (ع)، شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

دولت‌های خارجی نظیر روسیه، چین، امارات، عربستان سعودی، عراق، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و بسیاری از دولت‌های دیگر این اقدام را محکوم کردند. سازمان ملل نیز در این خصوص ابراز نگرانی کرد.

گویا رژیم صهیونیستی به‌قدری مرزهای کنوانسیون‌های بین‌المللی را زیر پا گذاشته که برای تمام امت‌های جهان، صهیونیست‌ها را به‌عنوان یک رژیم تروریست می‌شناسند. تجمعات مردم کشورهای مختلف در جهان نیز نشان می‌دهد این روحیه مبارزه با تروریسم، تقویت شده و در آینده گسترده‌تر خواهد شد. ناکامی‌های رژیم در جنگ غزه و تبعات اقتصادی آن تاحدی پیشرفته که صهیونیست‌ها را وادار به تعطیلی زنجیره‌ه‌ای رسانه‌های فارسی در خارج از ایران کرده است.

با این حال کاربران یاد شهدای این جنایت را گرامی داشته و حسرت فقدان آنها را در عرصه مبارزه با تروریسم و رژیم صهیونیستی را ابراز کردند؛ به‌خصوص سردار محمدرضا زاهدی که ایشان از فرماندهان ارشد راه قدس و سردار باسابقه سپاه پاسداران بودند. این شهید والامقام پس از پایان مأموریت در معاونت سپاه پاسداران در سال ۹۵، سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

حضور شهید محمدرضا زاهدی(سمت چپ) در دفاع مقدس

  •  

ارسال نظرات

;