سلاح هسته ‎ای در منطق ما جایگاهی ندارد

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه سلاح هسته‌ای به‌عنوان وسیله کشتار جمعی جایگاهی ندارد و چنین منطقی برای مواجهه با دشمن مورد قبول اسلام نیست، گفت: ولی فقیه این‌چنین در مواجهه با قدرت‌های بزرگ که سلاح هسته‌ای دارند، موضع می‌گیرند.

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان پاسداران که شب گذشته در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، با بیان اینکه سپاه باید تجلی‌گاه قرآن و حافظ آن باشد، اظهار داشت: پاسداران از خطوط الهی حمایت می‌کنند، بنابراین سپاه باید قرآن را خوب بشناسد و  عامل و آگاه به انفاق، جهاد، احکام، عبادات و معاملات باشد که همه در قرآن است.

وی با تأکید به اینکه ‌پاسداران به‌دنبال پیاده‌سازی عدل و جهاد در مسیر خداوند هستند، افزود: مطمئن هستم قلوب پاسداران ما تجلی‌گاه وحی الهی و خانه‌هایشان بازتاب‌دهنده و جاری‌کننده وعده الهی است.

فرمانده‌ کل سپاه تصریح کرد: قرآن، وحی مستمر و وحی جاری است، این نیست که این قرآن در زمانی نازل شده باشد، این تنزیل دائمی و شفا و رحمت است. بهترین معرف قرآن، خود آن است و اگر می‌خواهید از حقایق قرآن باخبر شوید و چشمانتان رؤیت ملکوتی پیدا کند و به حقایق عالم هستی آگاه شوید از خود قرآن کمک بگیرید.

وی با تأکید بر اینکه قرآن حقیقت روشنی است که ما را از ظلمت، جهل، بردگی و تیرگی ستم به وادی نور و ایمان هدایت می‌کند، گفت: قرآن زیباترین و باقوام‌ترین شکل و مستحکم‌ترین بیان است و تمام اسرار هدایت و سعادت انسان در قرآن کریم متجلی است و درود خداوند بر شما که تلاش می‌کنید سیمای مجسمی از قرآن در قاب یک انسان را نشان دهید.

سرلشکر سلامی ‌با اشاره به اینکه بین رخسار و حقایق باطنی انسان رابطه‌ای برقرار است، ادامه داد: همان طور که قرآن می‌گوید؛ کسانی که در جست‌وجوی رضوان الهی هستند در سیمای آنها اثرات سجود آشکار و تجلی معنویت درونی در شاکله و ظاهر آنها آشکار است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: نوجوانان و جوانانی که اهل قرآن هستند، یک معصومیت و طراواتی دل‌انگیز در رخسارشان وجود دارد، یک حیای معنوی کاملاً آشکار و قابل مقایسه و یک نجابت قوی و یک طراوت و نشاط معنوی دارند، انگار شبنم معطری بر سیمای معطر آنان نشسته و چهره‌هایشان دلنشین است.

وی افزود: کسانی که اهل قرآن هستند از آرامش و اطمینان قلبی خاصی برخوردارند که این اثر طبیعی قرآن است، چون کسی که قرآن می‌خواند، رنگ الهی می‌پذیرد و می‌داند رنگ الهی بهترین رنگ است.

فرمانده‌ کل سپاه تأکید کرد: قرآن اسرار عمل صالح را در خود دارد، قرآن شیوه امر به معروفات و نهی از منکرات است و درس‌هایی از اخلاق و هدایت انسان در جای‌جای سوره‌های آن دیده می‌شود. وقتی شما نماز و قرآن می‌خوانید به تقوا هدایت می‌شوید، این حقیقت قرآن است، همان گونه که امیر مؤمنان (ع) سیمای مردانه قرآن و حضرت فاطمه (س) سیمای زنانه قرآن است.

سرلشکر سلامی در بخش پایانی سخنان خود با ابراز اینکه سلاح هسته‌ای به‌عنوان وسیله کشتار جایگاهی ندارد و چنین منطقی برای مواجهه با دشمن مورد قبول اسلام نیست، گفت: ولی فقیه این‌چنین در مواجهه با قدرت‌های بزرگ که سلاح هسته‌ای دارند، موضع می‌گیرند و برای رعایت آیات الهی سلاح کشتار جمعی را منع می‌کنند، اینها نشان‌دهنده تربیت‌یافتگی ایشان در محضر قرآن است.

سالار

دشمنان ایران به اسلام پایبند نیستن که از سلاح کشتار جمعی علیه ایران استفاده نکنند و تعهد بدهند ! رهبر معظم انقلاب گفتند در هر سطحی که به ما حمله شود پاسخ می‌دهیم! با این شعارها نباید دست رو دست گذاشت و باید ایران به بمب هسته ای مجهز شود.

ارسال شده در : 18 اردیبهشت 1401 ساعت 23:33


ارسال نظرات

;