دنده عقب بنیاد شهید در جاده خدمت به ایثارگران

طی سال گذشته بنیاد شهید از نظر جذب تسهیلات اشتغال ایثارگران در میان سایر دستگاهها و با اختلاف زیاد، مجموعه برتر بود.


 با این حال و با گذشت 8 ماه از سال جاری هنوز هیچ وام اشتغالی از سوی بنیاد شهید به ایثارگران پرداخت نشده است. سوال اینجاست که علی رغم وعده های دولت مردمی برای حمایت از کار و اشتغال زایی علت این تفاوت شدید و افت عملکرد بنیاد شهید در حوزه اشتغال چیست ؟ در صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران چه می گذرد که باعث نارضایتی شدید ایثارگران شده است؟ 
وام اشتغال تحت عنوان وام تبصره ۱۶ که مختص سازمانهای حمایتی همانند کمیته امداد ، بهزیستی و بنیاد شهید است با بهره ۴ درصد و به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به جامعه تحت پوشش این دستگاهها اختصاص می یابد. شاید همه بر این باور باشند که احتمالا بنیاد شهید با شرایط بهتر و امتیازات بالاتری نسبت به سایر دستگاهها به ایثارگران این وام را پرداخت میکند ، در حالی که علیرغم اعتبار مشخص شده در قانون برای این دستگاهها و پرداخت به موقع تسهیلات در کمیته امداد و بهزیستی متاسفانه این تسهیلات در مجموعه بنیاد شهید پرداخت نگردیده است. موضوعی که باعث شده ایثارگران از این سهم قانونی و مشخص شده خود در سال جاری همچنان بی بهره مانده و زمینه نارضایتی شدید آنان را فراهم نماید. همچنین سایر فعالیت های این صندوق از جمله تسهیلات صندوق توسعه ملی و تسهیلات اشتغال بانک دی نیز طی چند ماه گذشته در حالت توقف و تعطیلی است. این در حالی است که سال گذشته این صندوق به واسطه ی فعالیت و عملکرد خوب خود در میان همه دستگاه ها در جذب اعتبار رتبه ی اول را داشته است. 
مدیرعامل قبلی صندوق اشتغال بنیاد شهید دارای عملکردی درخشان بوده که با اقدامات مثبت خود این صندوق را پس از 5 سال رکود احیا کرد. وی از مدیران باسابقه و خوشنام، فرزند شهید و عضو مرکز نخبگان بنیاد شهید بودکه دارای تحصیلات عالی با رتبه های برتر بوده است. در اینجا آنچه مهم جلوه می کند عملکرد مدیرانی است که به تازگی در بنیاد منصوب شده و انتظارات جامعه هدف را برآورده نکرده اند. قاضی زاده هاشمی باید در قبال عملکرد مدیران و مجموعه تحت سرپرستی خود پاسخگو بوده و برای رضایت خانواده های شهدا و جامعه ایثارگری فرصت را غنیمت شمرده و زمان را از دست ندهد. انتظار از مدیران بنیاد شتاب در خدمت رسانی ذیل دولت مردمی است، و نه دنده عقب در جاده خدمت رسانی به جامعه هدف.

علی رضا درستی

سلام بزرگوار انتظار خانواده های محترم شهیدان و جانبازان اولویت خود را بخاطر کهولت سن و ضعف وبیماریهای متداول در درمان میدانند.و با صدور کارت درمان جهت ارائه به کلیه بیمارستانها و درمانگاه ها و مطب و داروخانه ها برای این عزیزان تعریف نموده که بفرمایش رهبری معظم بغیراز درمان نگرانی دیگری نداشته باشند. که بخواهند پول پرداخت کرده بعداز مدتها ،آنهم بصورت ناقص و بعضا عدم پرداخت مواجه شوند. اولویت دوم این عزیزان بسیجی که در طول گذشت ۴۰ سال این عزیزان هنوز ماده ۳۸ اعمال نشده و متاسفانه میخواهند جانبازان رزمنده را با عنوان کارمندی بازنشست نمایند. مگر این جانبازان چند سال دیگه زنده هستند،مثلا اگر فرزند این مسئولین کسالت پیدا کرد بیمارستان دولتی میبرند؟ یا اگر آن ور آب نبرند دکتر و بیمارستان خصوصی میبرند...

ارسال شده در : 8 آبان 1401 ساعت 00:55


حسن پروانه

متاسفانه دکتر قاضی زاده هاشمی درعقب گردپیشرفت بالای دارند . ای کاش ایشان از خرد جمعی ایثارگران نخبه برای مدیریت بنیاد استفاده نمایتد. حرف حق جواب ندارد

ارسال شده در : 9 آبان 1401 ساعت 22:13


ارسال نظرات

;