مسابقات تنیس مقدماتی جهانی نوجوانان در کیش

بعد از 14 سال ایران، در آستانه بازماندن از حضور در رقابت‌های مقدماتی جهانی و مسابقات سطح یک تنیس آسیا بود، میزبانی مسابقات جهانی را گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شهید نیوز، فرشاد صفتی خاطر نشان کرد: بعد از میزبانی شایسته فدراسیون تنیس کشورمان در برگزاری رقابت‌های تور جهانی در جزیره کیش، در صدد بودیم تا تیم کمتر از 14 سال ایران را در دو رویداد مقدماتی جهانی و مسابقات سطح یک تنیس آسیا به میدان بفرستیم که متاسفانه به دلیل عدم تخصیص به موقع بودجه، اعزام تیم‌های تنیس کشورمان مقدور نبود و در شرایطی که به بازیکنان و کادر فنی اعلام کردیم این اعزام لغو شده اما در آخرین لحظات با تلاش‌ها و پیگیری رئیس فدراسیون، حمایت خانواده‌ها و جامعه تنیس این مسئله ختم به خیر شد و کاروان کشورمان طبق برنامه راهی این رویداد می‌شود.

وی تاکید کرد: بازیکنان و ملی‌پوشان کشورمان در این مدت اردوهای آماده‌سازی خود را پشت سر گذاشته و حضور آن‌ها در میادین معتبر از منظر ملی و اعتبار ورزش ایران از اهمیت خاصی برای ما برخوردار است به همین منظور از مدت‌ها پیش تلاش کردیم تا این اعزام به شایستگی و در زمان مقرر انجام شود، البته در این میان دچار مشکلاتی شدیم که با تلاش‌ها و پیگیری رئیس فدراسیون این مسئله ختم به خیر شد و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

 

صفتی تاکید کرد: عدم اعزام تنیسورهای نوجوان کشورمان به این مسابقات موجب می‌شد تلاش‌های آن‌ها در چند سال اخیر بر باد رفته و شاهد سقوط تنیس ایران به پیش‌مقدماتی جهانی باشیم که با این شرایط دیگر مشکلی برای اعزام وجود ندارد.

 

گفتنی است طبق برنامه قرار است تیم دختران ایران روز جمعه تهران را به مقصد مالزی ترک کنند تا در مرحله مقدماتی جهانی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به مصاف رقبای خود بروند. تیم کمتر از 14 سال پسران ایران نیز پنجم فروردین ماه خود را به کوچینگ مالزی خواهند رساند.

 

بعد از این مسابقات دختران و پسران نوجوان تنیس ایران باید در مسابقات سطح یک تنیس آسیا که به میزبانی هند و از ۱۳ تا بیست و ششم فروردین ماه در شهر اودیشا برگزار می‌شود، شرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

;