مدال برنز در حرکت دوضرب توسط علی داوودی 

در آخرین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ریاض عربستان، رقابت در دسته فوق سنگین با حضور دو نماینده ایران یعنی علی داوودی و آیت شریفی پیگیری شد. 

در آخرین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ریاض عربستان، رقابت در دسته فوق سنگین با حضور دو نماینده ایران یعنی علی داوودی و آیت شریفی پیگیری شد. 
در حرکت یک‌ضرب علی داودی کار خود را خوب شروع نکرد و در حرکت اول وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را انداخت. داودی در حرکت دوم، وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را بالای سر برد و سه چراغ سفید دریافت کرد. داودی در حرکت سوم و پایانی وزنه ۲۰۳ کیلوگرم را بالای سر برد و در جایگاه چهارم ایستاد.
آیت شریفی در اولین حرکت وزنه ۱۹۲ کیلوگرم را مهار کرد. شریفی در حرکت دوم وزنه ۱۹۹ کیلوگرم را انداخت و نتوانست بالای سر ببرد و هشتم شد.
در حرکت دوضرب که با حضور 8 وزنه بردار پیگیری شد، اتفاقات متفاوتی برای برای ایرانی‌ها رخ داد. آیت شریفی سه مرحله پشت وزنه رفت و دو بار 233 کیلو و یک بار 242 کیلو را روی زمین انداخت تا هم در دوضرب و هم در مجموع رکوردی برای او ثبت نشود.

همچنین علی داوودی بعد از ثبت وزنه های 240 و 249 کیلوگرمی، در حالی که مدال برنز خود را در دوضرب قطعی کرده بود، نتوانست 255 کیلوگرم را مهار کند. ثبت این وزنه می‌توانست به مدال طلای داوودی در دوضرب منجر شود.

در نهایت مطابق انتظار لاشا تالاخادزه با رکوردهای 220 کیلوگرم در یکضرب، 253 کیلوگرم در دوضرب و 473 کیلوگرم در مجموع توانست قهرمانی خود در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان را جشن بگیرد.

مدال‌آوران دسته ۱۰۹+ کیلوگرم:

۱- لاشا تالاخادزه از گرجستان با رکورد ۲۲۰ یک‌ضرب، ۲۵۳ دوضرب و مجموع ۴۷۳ کیلوگرم (۳ مدال طلا) 
۲- لالایان از ارمنستان با رکورد ۲۱۲ یک‌ضرب، ۲۴۸ دوضرب و مجموع ۴۶۰ کیلوگرم (برنز یک‌ضرب و نقره مجموع) 
۳- گورمیناسیان از بحرین با رکورد ۲۱۳ یک‌ضرب، ۲۴۶ دوضرب و مجموع ۴۵۹ کیلوگرم (نقره یک‌ضرب و برنز مجموع) 
۴- علی داودی از ایران با رکورد ۲۰۳ یک‌ضرب، ۲۴۹ دوضرب و مجموع ۴۵۲ کیلوگرم (برنز دوضرب) 
۵- سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با رکورد ۲۰۰ یک‌ضرب، ۲۵۰ دوضرب و مجموع ۴۵۰ کیلوگرم (نقره دوضرب)

انتهای پیام/

ارسال نظرات

;