شورش فواحش موفق شد اما...

جنبش فحشا به هدف اولیه اش رسیده است اما این روندتا کجا ادامه دارد؟

اگرچه پرداخت به نظر یک فعال انحرافی امری مهم نیست اما به ددلیل شباهت خط فکری وی با جریاناتی که برخی مسئولان نظام نیز هم آوا با آنها می اندیشند بد نیست شبهات قلم وی پاسخ داده شود. 

عبدالرضا داوری از سر حلقه های جریان انحرافی در مطلبی نوشت:

 

 

 امروز 15 نقاط بحران‌خیز تهران در اعتراضات1401 را از نزدیک دیدم. حضور پلیس پرشمار بود، دختران زیادی هم بدون روسری و با شال روی گردن از کنار پلیس عبور میکردند، بدون آنکه از پلیس تذکری دریافت کنند. امروز هم دختران بی‌روسری و هم پلیس لبخند به لب داشتند. دختران، خوشحال از اینکه پلیس، به آزادی سبک زندگی‌شان احترام می‌گذارد، و پلیس خوشحال از اینکه، به رغم فراخوان‌های سنگین برای ایجاد آشوب در شهرها، امنیت مردم را با اقتدار تامین کرده است. امروز هر دو سوی صحنه برنده بودند. هم دخترانی که میخواستند نوع پوشش خود را انتخاب کنند و هم پلیسی که وظیفه ذاتیش حفظ امنیت و آرامش شهروندان است.

 

 امروز دیدم که هم نهاد امنیت و هم بدنه شهروندان به سطح قابل قبولی از بلوغ عقلانی رسیده اند و نمی‌خواهند هزینه ای بی دلیل را تحمل کنند. نه پلیس می‌خواهد امنیت جامعه را با گشت ارشاد برهم بزند و نه مردم می‌خواهند برای آزادی اجتماعی، گلو پاره کنند، ساچمه بخورند یا زندان بروند.

 

 مفاهمه و توافق نانوشته پلیس با شهروندان بر سر معادله امنیت-آزادی که مردم مانع از آشوب می‌شوند و پلیس هم مانعی برای آزادی سبک زندگی شهروندان ایجاد نمیکند، دستاورد مهمی است که می‌تواند، سرمایه‌ای در مسیر مشارکت بیشتر مردم برای رسیدن به قله توسعه باشد.

 

توضیح:

 

برای یک جامعه و حکومت سکولار، فرمایش و نسخه ی آقای داوری کاملا صحیح است، ولی برای جامعه و حکومتی دینی که‌ عمری شعار و پز داده که دین از حکومت جدا نیست، شکستی سهمگین و کمر شکن محسوب می گردد

 

دقیقا جنبش نحسا در فاز اول آن به‌ تمام اهدافش رسیده است 

 

جنبش نحسا ابدا هدفش براندازی نبود و شعار آن مثل شعار انقلابیون بهار عربی در مصر و تونس و لیبی و ... اسقاط نظام نبود 

 

شعار انقلاب نحسا و هدفش زندگی آزاد و بی قید و فارغ از دخالت دین در سبک زندگی و پوشش خصوصآ برای زنان بود و این انقلاب با عقب نشینی جمهوری اسلامی کاملا پیروز گردیده است و نشانه ی این پیروزی، مانور و رژه‌ی مقتدرانه و بدون ترس زامبی های قانون گریز بی حجاب در سطح شهر می باشد

 

ارسال نظرات

;