شهدای غریب در نهایت مظلومیت ولی غیرتمندانه به فیض شهادت نائل شدند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای غریب گفت: شهدای غریب در نهایت مظلومیت ولی غیرتمندانه به فیض شهادت نایل آمدند.

به گزارش شهید نیوز به نقل از «ایثار»، در راستای تکریم ایثارگران و ترویج فرهنگ متعالی ایثار و شهادت، داور نوری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل روز شنبه 19 خردادماه به همراه جمعی از مسئولان با خانواده‌های گرامی سه شهید غریب شهیدان معظم «آذری»، «رضایی» و «مذهبی» دیدار کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این دیدارها ضمن تجلیل از صبر و پایداری خانواده‌های شهدا و ایثارگران، شهدای غریب را از مظلوم‌ترین شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: شهدای عزیزی که در دوران اسارت به فیض رفیع شهادت نایل آمدند، در نهایت مظلومیت ولی در حد اعلای غیرت و شجاعت، شربت شیرین شهادت نوشیدند و ما باید این بزرگمردان را به عنوان اسوه‌های غیرت و صلابت و شجاعت به نسل‌های جدید معرفی کنیم.

وی ضمن اعلام برنامه‌های کنگره ملی شهدای غریب، از برگزاری قریب‌الوقوع پیش اجلاسیه کنگره در استان اردبیل با حضور خانواده‌های معظم شهدای غریب خبر داد.

محبی دبیر کنگره استانی شهدای غریب نیز در این دیدارها، معرفی شهدای غریب به نسل جدید را خواستار شد و ثبت و ضبط خاطرات خانواده‌های شهدای معظم غریب را از مهمترین برنامه‌های در حال اجرا در راستای اجرای برنامه‌های کنگره شهدای غریب دانست.

گفتنی است در این دیدارها ولی‌نژاد معاون مددکاری بنیاد استان، عیوضی رئیس بنیاد شهرستان اردبیل، محبی دبیر استانی کنگره شهدای غریب، بهرخ مسئول امور ایثارگران تیپ 40 نزاجا، جلال‌زاده معاون فرمانده انتظامی استان، ولی‌نژاد مسئول امور ایثارگران نیروی انتظامی استان و جمعی از آزادگان سرافراز حضور داشتند.

طبق بررسی‌های به عمل آمده تا این لحظه، استان اردبیل دارای 14 شهید والامقام غریب است که در دوران اسارت و در اردوگاه‌های رژیم بعث به درجه رفیع شهادت نایل آمده‌اند.

ارسال نظرات

;