نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

در انتخابات ریاست جمهوری امسال ۶۱ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۲۱ نفر واجد شرایط رای دادن در داخل و خارج کشور هستند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ از ساعت ۸ صبح جمعه ۱۵ تیر در شعب اخذ رای سراسر کشور آغاز شده است.

 

آقایان سعید جلیلی و مسعود پزشکیان که در دور نخست بیشتری آرای مردمی را کسب کرده بودند در دور دوم انتخابات با یکدیگر رقابت کردند تا برنده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران مشخص شود.

 

تعداد واجدین شرایط و نحوه اخذ رای

 

_ در انتخابات ریاست جمهوری امسال ۶۱ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۲۱ نفر واجد شرایط رای دادن در داخل و خارج کشور هستند.

 

_ انتخابات از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۵ تیر آغاز شد و تا ساعت ۲۴ تمدید شد.

 

_ در پایان زمان رای گیری و پس از شمارش آرا، با حضور مجریان، ناظران و نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی، صورت جلسه تهیه و در سامانه احراز بارگذاری و سپس در بخشداری ها و فرمانداری ها تجمیع و به وزارت کشور اعلام می شود و بعد از تایید شورای نگهبان، وزارت کشور آمار رسمی را اعلام خواهد کرد.

 

نتایج انتخابات "فورا" پس از اعلام وزارت کشور در این صفحه منتشر خواهد شد.

 

اسلامی: نتایج آرا تا قبل از ظهر شنبه اعلام می‌شود

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به حضور تنها ۲ نامزد در این دوره از انتخابات، در شمارش آرا تسریع به وجود خواهد آمد، از این رو این امکان وجود دارد که نتایج آرا تا قبل از ظهر شنبه اعلام شود.(متن کامل خبر)

 

 

 

نتیجه مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری (بروز رسانی ۰۶:۴۸)

 

با پایان فرآیند اخذ رای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شامگاه جمعه و پس از شمارش و تجمیع کل آرا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور صبح امروز شنبه ۱۶ تیر ماه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد حاضر شد و گزارش پایانی از نتایج شمارش آراء را ارائه کرد.

 

تعداد کل شعب اخذ رای

 

۵۸۶۳۸

 

تعداد کل شهرستان های کشور

 

۴۸۲

 

درصد مشارکت ۴۹.۸

کل آراء ماخوذه (صحیح و باطله)

 

۳۰.۵۳۰.۱۵۷ رأی

آرای آقای مسعود پزشکیان با شناسه ۲۲

 

۱۶.۳۸۴.۴۰۳ رأی

آرای آقای سعید جلیلی با شناسه ۴۴

 

۱۳.۵۳۸.۱۷۹ رأی

پویا

سلام علیکم برگزاری انتخابات و شرکت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران نشان از قوت و ارزشمندی جایگاه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران در قلب و فکر و عمل ملت غیور ایران دارد. من خیلی خوشحال هستم از شرکت پرشور و شعور مردم در انتخابات نظام جمهوری اسلامی ایران . باشد که شادی روح شهدا بویژه ریاست جمهوری شهید و یار و غمخوار شهید امیرعبدللهیان عزیز باشیم . دلتنگ شهدای خدمت هستیم من به نوبه خود بهترین سرمایه زندگی را که وجود پر برکت آن دو عزیز بود عزادار هستم و باشد که با سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و علمدار با وفای آن امام همام مانوس باشند. رهسپاریم با ولایت فقیه تا شهادت.

ارسال شده در : 16 تیر 1403 ساعت 21:50


ارسال نظرات

;